A driven team
across Europe
View All jobs in Finance

FP&A Data Analyst

Where your expertise is needed

AUTODOC je největší a nejrychleji rostoucí online prodejce s automobilovými díly v Evropě. Společnost AUTODOC působí ve 27 zemích a zaměstnává přibližně 5 000 zaměstnanců.´V roce 2023 dosáhla tržeb přes 1,3 miliardy eur a má více než 7,4 milionu aktivních zákazníků a sortiment 5,8 milionu dílů a příslušenství pro osobní a nákladní automobily a motocykly různých značek. Zvídavé mozky, odvážní odborníci a technicky zdatní profesionálové - jeden tým, jedna miliarda eur tržeb. Přidejte se k nám !

What we’re looking for

Pro naše distribuční centrum v Chebu hledáme nového kolegu či kolegyni na pozici FP&A Data Analyst (m,f,d).

Na této pozici budete zodpovědní za vytváření řídicích panelů, analýzu finančních dat, generování operativních poznatků a pomoc při rozhodovacím procesu s cílem zlepšit finanční výkonnost společnosti Autodoc..

Popis pracovní pozice:

-Tvorba řídicích panelů pro podporu týmu FP&A

-Spolupráce s různými odděleními při shromažďování dat z různých zdrojů

-Vyvíjení a udržování finančních model§ a sledování klíčových ukazatel§ výkonnosti (KPI)

-Pomoc při analýze rozpočtu, prognóz a odchylek

-Spolupráce s multifunkčními týmy s cílem porozumět obchodním vztahům a poskytovat údaje založené na datech

-Poznatky, které podporují obchodní strategie a provozní zlepšení

-Zajištění přesnosti, úplnosti a konzistenci finančních údajů napříč systémy.

-Sledování aktuálních trendů v oboru a osvědčené postupy v oblasti analýzy dat a finančního controllingu.

Požadujeme:

-Bakalářský titul v oboru financí, účetnictví, obchodní administrativy, datových věd nebo v příbuzném oboru.

-Minimálně 2-3 roky praxe v oblasti analýzy dat, nejlépe v prostředí financí nebo FP&A.

-Zkušenosti s finanční analýzou a reportingem

-Znalost nástrojů pro analýzu dat, jako je Excel, SQL a nástroje pro vizualizaci dat (např. Power BI).

-Dobrá znalost anglického jazyka

-Dobrá znalost financí a účetních principů

-Zkušenosti v oblasti e-commerce jsou velkou výhodou

-Znalost systémů ERP (např. SAP) a finančního softwaru. -Silné analytické schopnosti a schopnost řešit problémy

-Vynikající smysl pro detail a organizační schopnosti

-Efektivní komunikační dovednosti se schopností srozumitelně prezentovat složité informace

-Schopnost pracovat samostatně i v týmu

V případě zájmu prosíme o zaslání životopisu v anglickém jazyce.

Perks at work

Nabízíme:

-Konkurenční plat na základě vašich odborných zkušeností

-Stabilní zaměstnání v rychle rostoucí mezinárodní společnosti

-Roční dovolená v délce 25 pracovních dnů a 1 den volna navíc v den vašich narozenin

-Stravenkový paušál

-Smlouva na dobu neurčitou

-Sleva pro zaměstnance na firemní produkty

-Prémie za doporučení zaměstnance

-Program duševní pohody - možnost bezplatného psychologického poradenství pro vás a vaše rodinné příslušníky(24 hodin denně, 7 dní v týdnu horká linka a online sezení)

-Bezplatné kurzy angličtiny a němčiny

We celebrate diversity and are committed to building teams that represent a variety of backgrounds, perspectives and skills. All employment is decided on the basis of qualifications, merit and business need.

AUTODOC does not accept unsolicited CVs from recruiters or employment agencies in response to the AUTODOC Careers page or an AUTODOC social media post. Any legal offering in this regard as well as any Terms and Conditions of recruiters or employment agencies are expressly rejected by AUTODOC. AUTODOC will not consider or agree to payment of any referral compensation or recruiter fee relating to these unsolicited CVs. AUTODOC explicitly reserves the right to hire those candidate(s) without any financial obligation to the recruiter or agency.

Job Info

Location Cheb
Contract Full time
Job category Finance
Experience level Individual Contributor
Department Finance